Basın Odası

Anadolu Yakası'nın En İddialı Projesi

Türkiye'nin ve dünyanın en tanınmış, en beğenilen markalarını misafirleriyle buluşturan "Akasya'' keyifli alışveriş deneyimi, zengin sosyal yaşam seçenekleri, 10 dönümlük parkı, metro, metrobüs ve Marmaray'a ulaşım kolaylığı ile hem Anadolu Yakası'nın, hem de İstanbul'un en iddialı projesi olarak açıldı.

Akasya, 80 bin metrekarelik kiralanabilir alana sahip, Türkiye'nin lider markalarının yanı sıra, Türk perakende piyasasına ilk kez Akasya ile giren dünyanın en ünlü markaları, restoranları, cadde alışverişini sevenler için Bağdat Caddesi'nden esinlenilen geniş, ferah ve gün ışığı alan 30 metre yüksekliğinde skylight’lara sahip koridorları ile dikkat çeker. Avrupa’nın en büyük ve en son teknolojiyle donanımlı IMAX salonu ile birlikte 15 adet sinema salonu, 10 dönüm Akasya Parkı ile 6 Mart 2014'te kapılarını açtı.

İlk Kez Akasya Acıbadem’de

Türk perakende dünyasına ilk kez Akasya ile giren önemli markalar arasında olan; Amerika’nın en ünlü ev dekorasyon firması Crate & Barrel, dünyanın ilk büyük oyuncak mağazası Hamleys, Pink kolleksiyonunu da içinde bulundurduğu Türkiye’de açılan ilk full line mağazası ile Victoria’s Secret, dünyaca ünlü İtalyan hazır giyim markası Hogan, Türkiye’de ilk önce Akasya’da açılan mağazası ile dünyanın en ünlü spor giyim markalarından birisi olan Under Armour, Michael Kors , Anadolu yakasındaki ilk ve tek Apple Store ve Akasya’da yer alan Anadolu yakasındaki tek mağazaları ile Tod’s, Ladurée, Zuhal Müzik, Tory Burch, Maje, Longchamp, Iro, Sandro Paris, Guess, Marella, Weekend by Max Mara, Bee Goddess, Orlebar Brown, Brooks Brothers, Home of Scents, EA7 ve yine Anadolu yakasındaki en büyük Burberry mağazası ile lüks moda ve eğlence hayatına yeni bir soluk getirmektedir.

Ayrıca hazır giyim, sağlık, güzellik, kozmetik, ayakkabı, çanta, aksesuar, ev dekorasyonu, cafe, restoran, hipermarket gibi zengin ve kendi sektörünün lider markalarıyla da misafirlerini ağırlamaktadır.

Dünyanın Bir Numaralı Çocuk Cumhuriyeti KidZania Akasya'da!

Dünyanın bir çok ülkesinde yer alan ve çocuklara eğlenirken öğrenme imkanı sunan "Edutainment" konseptinin dünyadaki yaratıcısı, dünyanın en büyük çocuk "eğitim ve eğlence" markası olmayı başarmış KidZania, Akasya içerisinde 10 bin metrekare alanda 4-14 yaş arası çocuk misafirlerini ağırlıyor.

Sektörünün dünyada en hızlı büyüyen ve sayısız ödül almış tek çocuk markası olan Keşif ve Eğlence Cumhuriyeti KidZania; 4-14 yaş arası çocuklara, iç mekanda kendilerine göre ölçeklendirilmiş tematik parkta farklı roller üstlenerek oynamalarına olanak veren güvenli, benzersiz ve gerçekçi bir çocuk dünyası!

Çocuklar KidZania'da yer alan 60'tan fazla aktivite alanında, kendi becerilerine ve ilgi alanlarına yanıt verecek farklı düzeylerde 90'dan fazla rol üstlenme imkanına sahip oluyor ve diledikleri mesleği seçebiliyor. İstediği mesleği seçen çocuklar, bu konuda bilgilendiriliyor ve gerçek bir üniforma giyip işbaşı yapıyor!

KidZania, itfaiyesi, bankası, hastanesi, süpermarketi, stadyumu ve arkeoloji müzesiyle çocuklar için dört dörtlük bir dünya!

Akasya'da Eğlence Keyfi

Akasya, planlanan etkinlikler, sergiler, farklı gösteriler ile misafirlerine alışverişin dışında, nefesli ve keyifli çok özel bir yaşam alanı ve yeni deneyim fırsatları sunmaktadır.

Alışverişin yanı sıra, kültür ve sanat etkinlikleriyle de fark yaratan Akasya, İKSV işbirliği ile yıl boyunca ücretsiz olarak gerçekleştirdiği, uluslararası üne sahip sanatçıların da katıldığı, klasik müzik, caz dinletisi ve konserleriyle, misafirlerine farklı bir müzik ziyafeti yaşatmaktadır.

Kültür – sanat alanında düzenlediği etkinliklerle yıl boyunca misafirlerini edebiyattan müziğe farklı isimlerle buluşturan Akasya şimdiye dek, Sertab Erener, Candan Erçetin, Ayhan Sicimoğlu, IMA, Kürşat Başar-Jale-İlhan Şeşen, Los Vivancos, Kenan Doğulu, Zuhal Olcay konserlerinin yanı sıra Ramazan ayı boyunca Akasya Park’ta İncesaz, Itri ve Bach, İsmail Hakkı Demircioğlu,Erkan Oğur Göksel Baktagir, gibi isimlere ev sahipliği yapmış, yaz ayları boyunca Akasya Park Sinema Geceleri ile sinemaseverleri ağırlamıştır.

Mart 2017’de 3.Yaşını kutlayan Akasya, konserden bale gösterimine, edebiyat sohbetlerinden sergilere önemli isim ve grupları ağırlamıştır.

Akasya , kültür sanat alanında farklı konu ve sürpriz konukların katılımıyla “Akasya Sohbetleri” adı altında düzenlediği etkinliklerde, soğuk kış günlerinin sıcacık sohbetlerine imza atıldı. Ünlü isimlerin ev sahipliğinde düzenlenen sohbetlerde ; edebiyat, spor, sağlık ve gündelik hayata dair ne varsa Akasya misafirleriyle buluştu.

2015 yılının Ocak ayında ilki gerçekleştirilen Akasya Sohbetleri’nde ödüllü, çok okunan yazarlar, sevilen gazeteciler, köşe yazarları da dahil olmak üzere konusunda uzman birçok farklı tanınmış ismi ağırlanmıştır. Ayda iki defa gerçekleştirilen ve geleneksel hale gelen Akasya Sohbetleri’nde Ferzan Özpetek, Coşkun Aral, Ayşe Arman, Taylan Kümeli, Arda Türkmen, Güven İslamoğlu, Nebil Özgentürk ve Sunay Akın, Seda Sakacı, Ali Poyrazoğlu, Alev Özderici, Ayhan Sicimoğlu, Canan Tan, Enver Aysever, Ayşe Arman ve Yekta Kopan gibi birbirinden değerli isimleri ağırlanmıştır. Akasya Sohbetleri serisi 2017’de AKS Sohbetleri ile birlikte devam etmektedir.

Sinema Keyfi Akasya'da Yaşanır

Akasya'nın sinema salonları teknolojik gelişmeler doğrultusunda modern ve konforlu bir çizgide dizayn edildi. Alışveriş merkezi konseptine paralel ve kendilerine özgü bir tasarımı olan sinema alanında biri Avrupa’nın en son teknoloji ile donatılmış en büyük perdeye sahip IMAX salonu olmak üzere toplam 15 adet sinema salonu sinema severleri Akasya'ya bekliyor.

Akasya Acıbadem 3 Yıldır İKSV Caz Festivali Gösteri Sponsoru

IKSV’nin gerçekleştirdiği İKSV Caz Festivali’nde Akasya Acıbadem, 2014 yılında Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nde gerçekleşen ve çok ses getiren “Hugh Laurie with The Copper Bottom Band” konseri ,ve 2015 yılında Marcus Miller konserilerinin, 2016 yılında da Damon Albarn ve Suriyeli Müzisyenler Orkestrası konserlerinin de gösteri sponsoru olmuştur.

AKS – AKASYA KÜLTÜR SANAT

Akasya'da açılan AKS ile sanatseverler yeni bir kültür-sanat merkezine kavuştu.

2016 yılı Haziran ayında hayata geçen Akasya Kültür Sanat – AKS de ve sergilerle, İstanbul’un kültür ve sanat haritasında kısa sürede yerini almıştır.

Akasya'da 10 Haziran'da kapılarını açan Akasya Kültür Sanat - AKS, İstanbul'un kültür sanat sahnesinde yerini aldı. Sanatın farklı alanlarına yönelik programıyla İstanbul Anadolu yakasının en yeni ve keyifli adreslerinden biri olan AKS; yıl boyunca, kapalı gişe oynayan tiyatrolar, akustik dinletilerin yanı sıra, çağdaş sanat sergilerine, dinletilere ve söyleşilere ev sahipliği yapmaktadır.

Ziyaretçilerine keyifli bir alışveriş deneyiminin yanı sıra zengin sosyal yaşam seçenekleri sunan Akasya Alışveriş Merkezi'nin kültür ve sanat dünyasına katkısı anlamlı bir ödülle taçlandırıldı. Akasya tarafından kurulan ve Türkiye'nin önde gelen tiyatro oyunları ve birçok dinletiye ev sahipliği yapan Akasya Kültür Sanat, Direklerarası Seyircileri İstanbul ödüllerinde “Yeni Mekanlar Ödülü”nün sahibi oldu.

Akasya Alışveriş Merkezinde yer alan , yetişkinler ve çocuklar için sunduğu tiyatroları ve akustik konserleri ile Akasya Kültür Sanat “Yeni Mekanlar Ödülü”ne layık görüldü.

Akasya Fenerbehçe Kadın Basketbol Takımı Forma Sponsoru

Bugüne dek uluslararası alanda kazandığı 70’in üzerinde ödülle başarısı tescillenmiş, İstanbul’un en prestijli alışveriş ve yaşam merkezi “Akasya” ile Türkiye’de kadın basketbolunun en başarılı takımı olan ve geçtiğimiz sezonun Türkiye Kadınlar Basketbol Lig şampiyonu, 2013 ve 2014 sezonlarının Kadınlar Euroleague finalisti, son 18 sezonda 12 kez şampiyon olan “Fenerbahçe Kadın Basketbol takımı” arasındaki forma sponsorluk anlaşması gerçekleştirildi. 2017 yılında yenilenen işbirliği ile Akasya 3.kez Fenerbehçe Kadın Basketbol takımının forma sponsoru oldu.

Akasya'ya Ulaşım Çok Kolay

İstanbul Anadolu yakasının seçkin semtlerinden ve konumu itibariyle İstanbul'un en merkezi noktalarından biri olan Acıbadem'in kalbinde yer alan Akasya, sahip olduğu yüksek standartları ulaşım kolaylığıyla birleştiriyor. Doğrudan metro bağlantısı olan projeler parmakla sayılırken, hem ana yollara hem metro hatlarına hem de köprülere doğrudan erişimi olan Akasya'da ulaşım son derece kolay.

Metrobüs bağlantısı, 1., 2. Köprü ve çevre yollarıyla bağlantılarının yanısıra, Akasya'daki otoparklara farklı kotlardan giriş-çıkış sağlayan 7 tünel yatırımı yapıldı. Böylece, şehrin merkezindeki lokasyona ulaşımı kolaylaştırmak için özel sektörün en büyük yol yatırımlarından biri de gerçekleşmiş oldu.

Akasya'ya;

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden 4 km yaklaşık 5 dk

Kozyatağı'ndan 4 km yaklaşık 5 dk

Suadiye'den 10 Km yaklaşık 7 dk

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden 15 km yaklaşık 10 dk'da ulaşmak mümkün.

Kolay ulaşımı sağlayan özel bağlantı yollarının yanı sıra metro, metrobüs ve Marmaray bağlantıları için Akasya içinden erişilen, 450 metre uzunluğunda yürüyen bantlarla desteklenen bağlantı tüneli oluşturuldu. İstanbul genelinde yaşanan otopark sorunu da dikkate alarak tasarlanan projede yaklaşık 3.500 araçlık kapalı otopark bulunuyor.

Ödüllü Proje

Projenin Akasya Rezidans bölümü daha tamamlanmadan The European Property Awards 2012'de "En İyi Yüksek Bina Mimarisi" kategorisinde "Avrupa'nın En Başarılı Projesi" ödülünün sahibi oldu. Proje ayrıca Koru ve Göl parselleriyle, başka değerli bir yarışmada, MIPIM Awards 2013 kapsamında, dünya klasmanında "Best Residential Development" finalisti oldu ve finale kalan tüm projelerin yer aldığı ve 50 bin kişinin oy kullandığı "People's Choice Awards" kategorisinde yapılan halk oylamaları sonucu, 32 proje arasından birinci seçildi.

Akasya ve Akasya Konut Projesi, enerji verimliliği ve doğru kaynakların kullanımı, yerel sorunlara yaptığı çözümler, iç hava kalitesi ile sağlığa verdiği önem ve binanın çevreye olan uzun vadeli etkisini azaltma sistemleri sayesinde Türkiye'de bu kadar büyük bir proje ile BREEAM sertifikası almaya hak kazanan tek proje oldu.

Gayrimenkul alanının her yıl Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi tarafından düzenlenen en saygın ödüllerinden biri olan ve alanında en başarılı alışveriş merkezlerinin değerlendirildiği ICSC Avrupa Alışveriş Merkezleri Ödülü 2015’te Akasya Acıbadem “New Developments: Large” Kategorisinde En İyi Alışveriş Merkezi Ödülü’nü almıştır.

AKASYA ÖDÜLE DOYMUYOR : Akasya’ya Açıldığından Bugüne 100’den Fazla Uluslararası Ödül!

Akasya Park ile The Plan Mimarlık dergisi "2016 Best Landscape" Ödülü’nün yanısıra Akasya International Business Awards, Stevie Ödülleri, Hermes, Marcom gibi dünyanın pazarlama alanında en prestijli ödüllerinde, açıldığı 2014 Mart ayından bu yana 100’den fazla Uluslararası Ödüle layık görülmüştür.


Basında Akasya
2018 2017 2016 2015 2014 2013
 
 

Aralık

Habertürk Magazin
Cem Yılmaz'dan Davul Şov Habertürk Magazin
 
vatanmakaron
Bateri Şov! Vatan Makaron
 
Yeni Birlik
 

Ekim

globerdergisi
 
aksamgazetesi
 

Eylül

Temmuz

yenigüngazetesi
 

Haziran

qualityofmagazinedergisi
 
hürriyetkelebek
Kahraman Babalar Hürriyet Kelebek
 

Nisan

Mart

trendsetteristanbuli
8Akasya Sohbetlerine Devam Trendsetter İstanbul
 
 
 

Mayıs

Ajda Pekkan - Akasya Bugün Gazetesi
 
Ajda Pekkan - Akasya Hürriyet Gazetesi
 
Ajda Pekkan - Akasya Korkusuz Gazetesi
 
Eda Taşpınar - Akasya Korkusuz Gazetesi
 
Ajda Pekkan - Akasya Milliyet Cadde
 
Eda Taşpınar - Akasya Milliyet Cadde
 
Ajda Pekkan - Akasya Takvim Gazetesi
 
 
Ajda Pekkan - Akasya Zaman Gazetesi
 

Nisan

 
12 sanatçı 12 söyleşi Habertürk Gazetesi
 
AVM'lerin sanata katkısı Hürriyet Radikal Kitap
 
 

Mart

Yağmur, soğuk ve YALIN Habertürk Gazetesi
 
Cazibe merkezi Hürriyet Gazetesi
 
İstanbul'da Konser Gecesi Milliyet Gazetesi
 
İnanılmaz Konser Vatan Gazetesi