Basın Odası

Anadolu Yakası'nın En iddialı Projesi

Akasya Açıldı

Türkiye'nin ve dünyanın en tanınmış ve en beğenilen markalarını misafirleriyle buluşturan "Akasya'' keyifli alışveriş deneyimi, zengin sosyal yaşam seçenekleri, 10 dönümlük parkı, metro, metrobüs ve Marmaray'a ulaşım kolaylığı ile hem Anadolu Yakası'nın, hem de İstanbul'un en iddialı projesi olarak açıldı.

Merakla beklenen Akasya, 80 bin metrekarelik kiralanabilir alana sahip. Kompleks, Türkiye'nin lider markalarının yanı sıra, Türk perakende piyasasına ilk kez Akasya ile girecek dünyanın en ünlü markaları, restoranları, cadde alışverişini sevenler için Bağdat Caddesi'nden esinlenilen geniş, ferah ve gün ışığı alan koridorları, İstanbul'un en büyük ve en son teknolojiyle donanımlı IMAX salonu ile birlikte 15 adet sinema salonu, 10 dönüm Akasya Parkı ile 6 Mart 2014'te kapılarını açtı.

Akasya; hazır giyim, sağlık, güzellik, kozmetik, ayakkabı, çanta, aksesuar, ev dekorasyonu, cafe, restoran, hipermarket gibi zengin ve kendi sektörünün lider markalarıyla misafirlerini ağırlıyor.  Türk perakende dünyasına ilk kez girecek Amerika'nın en ünlü ev dekorasyon markası Crate&Barrel ve dünyaca ünlü Victoria's Secret Pink Koleksiyonu'na da yer verdiği tüm ürünlerini barındıracak İstanbul'daki ilk mağazasıyla Akasya'da misafirleriyle buluşuyor. 

Dünyanın 1 numaralı çocuk cumhuriyeti KidZania Akasya'da!

Dünyanın bir çok ülkesinde yer alan ve çocuklara eğlenirken öğrenme imkanı sunan "Edutainment" konseptinin dünyadaki yaratıcısı, dünyanın en büyük çocuk "eğitim ve eğlence" markası olmayı başarmış KidZania, Akasya içerisinde 10 bin metrekare alanda 4-14 yaş arası çocuk misafirlerini ağırlamaya hazırlanıyor!

Sektörünün dünyada en hızlı büyüyen ve sayısız ödül almış tek çocuk markası olan Keşif ve Eğlence Cumhuriyeti KidZania; 4-14 yaş arası çocuklara, iç mekanda kendilerine göre ölçeklendirilmiş tematik parkta farklı roller üstlenerek oynamalarına olanak veren güvenli, benzersiz ve gerçekçi bir çocuk dünyası!

Çocuklar KidZania'da yer alan 60'tan fazla aktivite alanında, kendi becerilerine ve ilgi alanlarına yanıt verecek farklı düzeylerde 90'dan fazla rol üstlenme imkanına sahip oluyor ve diledikleri mesleği seçebiliyor. İstediği mesleği seçen çocuklar, bu konuda bilgilendiriliyor ve gerçek bir üniforma giyip işbaşı yapıyor!

KidZania, itfaiyesi, bankası, hastanesi, süpermarketi, stadyumu ve arkeoloji müzesiyle çocuklar için dört dörtlük bir dünya!

İKSV ile Akasya'da Daha Çok Sanat

Uluslararası arenada söz sahibi sanatçılar, Türkiye müzik sahnesinin hem genç hem en deneyimli ekipleri İstanbul Kültür Sanat Vakfı'nın danışmanlığında düzenlenen klasik müzik, caz dinletileri ve konserler ile Akasya'da müzikseverlerle buluşacak.

Akasya'da Eğlence Keyfi

Akasya, planlanan etkinlikler, sergiler, farklı gösteriler ile misafirlerine alışverişin dışında, nefesli ve keyifli çok özel bir yaşam alanı ve yeni deneyim fırsatları sunacak.

Sinema Keyfi Akasya'da Yaşanır

Akasya'nın sinema salonları teknolojik gelişmeler doğrultusunda modern ve konforlu bir çizgide dizayn edildi. Alışveriş merkezi konseptine paralel ve kendilerine özgü bir tasarımı olan sinema alanında biri İstanbul'un en son teknoloji ile donatılmış en büyük perdeye sahip IMAX salonu olmak üzere toplam 15 adet sinema salonu sinema severleri Akasya'ya bekliyor.

Akasya'ya Ulaşım Çok Kolay

İstanbul Anadolu yakasının seçkin semtlerinden ve konumu itibariyle İstanbul'un en merkezi noktalarından biri olan Acıbadem'in kalbinde yer alan Akasya, sahip olduğu yüksek standartları ulaşım kolaylığıyla birleştiriyor. Doğrudan metro bağlantısı olan projeler parmakla sayılırken, hem ana yollara hem metro hatlarına hem de köprülere doğrudan erişimi olan Akasya'da ulaşım son derece kolay.

Metrobüs bağlantısı, 1., 2. Köprü ve çevre yollarıyla bağlantılarının yanısıra, Akasya'daki otoparklara farklı kotlardan giriş-çıkış sağlayan 7 tünel yatırımı yapıldı. Böylece, şehrin merkezindeki lokasyona ulaşımı kolaylaştırmak için özel sektörün en büyük yol yatırımlarından biri de gerçekleşmiş oldu.

Akasya'ya;

  • 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden 4 km yaklaşık 5 dk
  • Kozyatağı'ndan 4 km yaklaşık 5 dk
  • Suadiye'den 10 Km yaklaşık 7 dk
  • Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden 15 km yaklaşık 10 dk'da ulaşmak mümkün.

Kolay ulaşımı sağlayan özel bağlantı yollarının yanı sıra metro, metrobüs ve Marmaray bağlantıları için Akasya içinden erişilen, 450 metre uzunluğunda yürüyen bantlarla desteklenen bağlantı tüneli oluşturuldu. İstanbul genelinde yaşanan otopark sorunu da dikkate alarak tasarlanan projede yaklaşık 3.500 araçlık kapalı otopark bulunuyor.

Ödüllü Proje

Projenin Akasya Rezidans bölümü daha tamamlanmadan The European Property Awards 2012'de "En İyi Yüksek Bina Mimarisi" kategorisinde "Avrupa'nın En Başarılı Projesi" ödülünün sahibi oldu. Proje ayrıca Koru ve Göl parselleriyle, başka değerli bir yarışmada, MIPIM Awards 2013 kapsamında, dünya klasmanında "Best Residential Development" finalisti oldu ve finale kalan tüm projelerin yer aldığı ve 50 bin kişinin oy kullandığı "People's Choice Awards" kategorisinde yapılan halk oylamaları sonucu, 32 proje arasından birinci seçildi.

Akasya ve Akasya Konut Projesi, enerji verimliliği ve doğru kaynakların kullanımı, yerel sorunlara yaptığı çözümler, iç hava kalitesi ile sağlığa verdiği önem ve binanın çevreye olan uzun vadeli etkisini azaltma sistemleri sayesinde Türkiye'de bu kadar büyük bir proje ile BREEAM sertifikası almaya hak kazanan tek proje oldu.

 
Basında Akasya
2017 2016 2015 2014 2013
 
 
 

Mayıs

Ajda Pekkan - Akasya Bugün Gazetesi
 
Ajda Pekkan - Akasya Hürriyet Gazetesi
 
Ajda Pekkan - Akasya Korkusuz Gazetesi
 
Eda Taşpınar - Akasya Korkusuz Gazetesi
 
Ajda Pekkan - Akasya Milliyet Cadde
 
Eda Taşpınar - Akasya Milliyet Cadde
 
Ajda Pekkan - Akasya Takvim Gazetesi
 
 
Ajda Pekkan - Akasya Zaman Gazetesi
 

Nisan

 
12 sanatçı 12 söyleşi Habertürk Gazetesi
 
AVM'lerin sanata katkısı Hürriyet Radikal Kitap
 
 

Mart

Yağmur, soğuk ve YALIN Habertürk Gazetesi
 
Cazibe merkezi Hürriyet Gazetesi
 
İstanbul'da Konser Gecesi Milliyet Gazetesi
 
İnanılmaz Konser Vatan Gazetesi