HAKKIMIZDA

Anadolu Yakası’nın En iddialı Projesi

Türkiye’nin ve dünyanın en tanınmış, en beğenilen markalarını misafirleriyle buluşturan “Akasya” keyifli alışveriş deneyimi, zengin sosyal yaşam seçenekleri, 10 dönümlük parkı, metro, metrobüs ve Marmaray’a ulaşım kolaylığı ile hem Anadolu Yakası’nın, hem de İstanbul’un en iddialı projesi olarak açıldı.

Akasya, 80.000 metrekarelik kiralanabilir alana sahip, Türkiye’nin lider markalarının yanı sıra, Türk perakende piyasasına ilk kez Akasya ile giren dünyanın en ünlü markaları, restoranları, cadde alışverişini sevenler için Bağdat Caddesi’nden esinlenilen geniş, ferah ve gün ışığı alan 30 metre yüksekliğinde aydınlık koridorları ile dikkat çeker. Avrupa’nın en büyük ve en son teknolojiyle donanımlı IMAX salonu ile birlikte 15 adet sinema salonu, 10 dönüm Akasya Parkı ile 6 Mart 2014’te kapılarını açtı.

İlk Kez Akasya’da…

Dünyanın ilk büyük oyuncak mağazasının Türkiye’deki tek mağazası Hamleys, Pink koleksiyonunu da içinde bulundurduğu Türkiye’de açılan ilk full-line mağazası ile Victoria’s Secret, dünyaca ünlü İtalyan hazır giyim markası Hogan, Türkiye’de ilk önce Akasya’da açılan mağazası ile dünyanın en ünlü spor giyim markalarından birisi olan Under Armour, Türkiye’deki en büyük mağazası ile Michael Kors ve Akasya’da yer alan Anadolu yakasındaki tek mağazaları ile Tod’s, Tory Burch, Maje, Longchamp, Sandro, Guess, Marella, Weekend by Max Mara, Bee Goddess, Brooks Brothers, Home of Scents, EA7 ve yine Anadolu yakasındaki en büyük Burberry mağazaları ile Akasya, lüks moda ve eğlence hayatına yeni bir soluk getirmektedir.

Ayrıca hazır giyim, sağlık, güzellik, kozmetik, ayakkabı, çanta, aksesuar, ev dekorasyonu, cafe, restoran, hipermarket gibi zengin ve kendi sektörünün lider markalarıyla da misafirlerini ağırlamaktadır.

Dünyanın 1 numaralı çocuk cumhuriyeti KidZania Akasya’da!

Dünyanın birçok ülkesinde yer alan ve çocuklara eğlenirken öğrenme imkanı sunan “Edutainment” konseptinin dünyadaki yaratıcısı, dünyanın en büyük çocuk “eğitim ve eğlence” markası olmayı başarmış KidZania, Akasya içerisinde 10.000 metrekare alanda 4-14 yaş arası çocuk misafirlerini ağırlıyor.

Sektörünün dünyada en hızlı büyüyen ve sayısız ödül almış tek çocuk markası olan Keşif ve Eğlence Cumhuriyeti KidZania; 4-14 yaş arası çocuklara, iç mekanda kendilerine göre ölçeklendirilmiş tematik parkta farklı roller üstlenerek oynamalarına olanak veren güvenli, benzersiz ve gerçekçi bir çocuk dünyası!

Çocuklar KidZania’da yer alan 60’tan fazla aktivite alanında, kendi becerilerine ve ilgi alanlarına yanıt verecek farklı düzeylerde 90’dan fazla rol üstlenme imkanına sahip oluyor ve diledikleri mesleği seçebiliyor. İstediği mesleği seçen çocuklar, bu konuda bilgilendiriliyor ve gerçek bir üniforma giyip işbaşı yapıyor!

KidZania, itfaiyesi, bankası, hastanesi, süpermarketi, stadyumu ve arkeoloji müzesiyle çocuklar için dört dörtlük bir dünya!

Akasya’da Eğlence Keyfi

Akasya, planlanan etkinlikler, sergiler, farklı gösteriler ile misafirlerine alışverişin dışında, nefesli ve keyifli çok özel bir yaşam alanı ve yeni deneyim fırsatları sunmaktadır.

Alışverişin yanı sıra, kültür ve sanat etkinlikleriyle de fark yaratan Akasya, İKSV işbirliği ile yıl boyunca ücretsiz olarak gerçekleştirdiği, uluslararası üne sahip sanatçıların da katıldığı, klasik müzik, caz dinletisi ve konserleriyle, misafirlerine sıra dışı bir müzik ziyafeti yaşatmaktadır.

Kültür-sanat alanında düzenlediği etkinliklerle yıl boyunca misafirlerini edebiyattan müziğe farklı isimlerle buluşturan Akasya 2016 yılında, Sertab Erener, Candan Erçetin, Kürşat Başar&Jale-İlhan Şeşen, Los Vivancos konserlerinin yanı sıra Ramazan ayı boyunca Akasya Park’ta İncesaz, Itri ve Bach, Erkan Oğur & İsmail Hakkı Demircioğlu, Göksel Baktagir gibi isimlere ev sahipliği yapmış; yaz ayları boyunca Akasya Park Sinema Geceleri ile sinemaseverleri ağırlamıştır.

Mart 2016’da 2. yaşını kutlayan Akasya, konserden bale gösterimine, edebiyat sohbetlerinden sergilere önemli isim ve grupları ağırlamıştır.

Akasya, kültür sanat alanında farklı konu ve sürpriz konukların katılımıyla “Akasya Sohbetleri” adı altında düzenlediği etkinliklerde, soğuk kış günlerinin sıcacık sohbetlerine imza atıldı. Ünlü isimlerin konuk olduğu sohbetlerde; edebiyat, spor, sağlık ve gündelik hayata dair ne varsa Akasya misafirleriyle buluştu.

2015 yılının Ocak ayında ilki gerçekleştirilen Akasya Sohbetleri’nde ödüllü, çok okunan yazarlar, sevilen gazeteciler, köşe yazarları da dahil olmak üzere konusunda uzman birçok farklı tanınmış ismi ağırlanmıştır. Ayda iki defa gerçekleştirilen ve geleneksel hale gelen Akasya Sohbetleri’ne 2016 yılında da Ferzan Özpetek, Coşkun Aral, Ayşe Arman, Taylan Kümeli, Arda Türkmen, Güven İslamoğlu, Nebil Özgentürk ve Sunay Akın, Seda Sakacı, Ali Poyrazoğlu, Alev Özderici, Ayhan Sicimoğlu Enver Aysever, Ayşe Arman ve Yekta Kopan gibi birbirinden değerli isimler konuşmacı olarak katıldı.

Akasya 3 yıldır IKSV Caz Festivali Gösteri Sponsoru

IKSV’nin gerçekleştirdiği İKSV Caz Festivali’nde Akasya, 2014 yılında Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nde gerçekleşen ve çok ses getiren “Hugh Laurie with The Copper Bottom Band” konseri ve 2015 yılında Marcus Miller konserlerinin, 2016 yılında da Damon Albarn ve Suriyeli Müzisyenler Orkestrası konserlerinin de gösteri sponsoru olmuştur.

AKS – AKASYA KÜLTÜR SANAT

Akasya’da açılan AKS ile sanatseverler yeni bir kültür sanat merkezine kavuştu.

2016 yılı Haziran ayında hayata geçen Akasya Kültür Sanat – AKS de dinletiler, tiyatro oyunları ve sergilerle, İstanbul’un kültür ve sanat haritasında kısa sürede yerini almıştır.

Akasya’da 10 Haziran’da kapılarını açan Akasya Kültür Sanat – AKS, İstanbul’un kültür sanat sahnesinde yerini aldı. Sanatın farklı alanlarına yönelik programıyla İstanbul Anadolu yakasının en yeni ve keyifli adreslerinden biri olan AKS; yıl boyunca, kapalı gişe oynayan tiyatrolar, akustik dinletilerin yanı sıra, çağdaş sanat sergilerine, dinletilere ve söyleşilere ev sahipliği yapmaktadır.

Dünyanın ilk ve tek Canlı Tarih Diorama Müzesi Hisart, Akasya Kültür Sanat’ta

Dünya tarihi içerisinde yaşanan ve 21. yüzyılın toplumsal düzenini belirleyen tarihsel olayların canlandırıldığı ‘Diorama Sergisi’ Akasya Kültür Sanat’a taşınıyor. Sergi 1 Ocak 2017 itibarıyle, Anadolu Yakası’nda ilk defa Akasya Kültür Sanat’ta Pazartesi günleri hariç, 2017 Mayıs sonuna kadar ziyaret edilebilecek.

Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi’nden gelecek eşsiz parçalarla AKS’de yapılacak bu farklı sergide, tarihsel kesitler yeniden canlandırılarak ziyaretçilere unutulmaz bir deneyim sunulacak. Sergide, tarihin sırları, unutulmaz anlar ve farklı hikâyeler tüm çarpıcılığı ile canlandırılacak.

Ödüllü Proje

Projenin Akasya Rezidans bölümü daha tamamlanmadan The European Property Awards 2012’de “En İyi Yüksek Bina Mimarisi” kategorisinde “Avrupa’nın En Başarılı Projesi” ödülünün sahibi oldu. Proje ayrıca Koru ve Göl parselleriyle, başka değerli bir yarışmada, MIPIM Awards 2013 kapsamında, dünya klasmanında “Best Residential Development” finalisti oldu ve finale kalan tüm projelerin yer aldığı ve 50 bin kişinin oy kullandığı “People’s Choice Awards” kategorisinde yapılan halk oylamaları sonucu, 32 proje arasından birinci seçildi.

Akasya ve Akasya Konut Projesi, enerji verimliliği ve doğru kaynakların kullanımı, yerel sorunlara yaptığı çözümler, iç hava kalitesi ile sağlığa verdiği önem ve binanın çevreye olan uzun vadeli etkisini azaltma sistemleri sayesinde Türkiye’de bu kadar büyük bir proje ile BREEAM sertifikası almaya hak kazanan tek proje oldu.

Gayrimenkul alanının her yıl Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi tarafından düzenlenen en saygın ödüllerinden biri olan ve alanında en başarılı alışveriş merkezlerinin değerlendirildiği ICSC Avrupa Alışveriş Merkezleri Ödülü 2015’te Akasya “New Developments: Large” Kategorisinde En İyi Alışveriş Merkezi Ödülü’nü almıştır.

AKASYA bir Akiş GYO kuruluşudur.

Proje Künyesi

  • Açılış Tarihi: Mart 2014

  • Konum: Acıbadem, İstanbul, Türkiye

  • Kiralanabilir Alan:80.000 m2

  • Bilgi: Yaklaşık 250 mağaza, 1.357 satılabilir ünite ile Koru, Göl ve Kent Etabı olmak üzere üç etap yer almaktadır.

  • Telefon:+90 216 325 03 72

  • Web Sitesi: www.ak-asya.com.tr

  • Web Sitesi: http://www.akisgyo.com/portfoy-akasya