HAKKIMIZDA

Anadolu Yakası’nın En İddialı Projesi

Türkiye’nin ve dünyanın en tanınmış, en beğenilen markalarını misafirleriyle buluşturan “Akasya” keyifli alışveriş deneyimi, zengin sosyal yaşam seçenekleri, 10 dönümlük parkı, metro, metrobüs ve Marmaray’a ulaşım kolaylığı ile hem Anadolu Yakası’nın, hem de İstanbul’un en iddialı projesi olarak açıldı.

Akasya, 80.000 metrekarelik kiralanabilir alana sahip, Türkiye’nin lider markalarının yanı sıra, Türk perakende piyasasına ilk kez Akasya ile giren dünyanın en ünlü markaları, restoranları, cadde alışverişini sevenler için Bağdat Caddesi’nden esinlenilen geniş, ferah ve gün ışığı alan 30 metre yüksekliğinde aydınlık koridorları ile dikkat çeker. Avrupa’nın en büyük ve en son teknolojiyle donanımlı IMAX salonu ile birlikte 15 adet sinema salonu, 10 dönüm Akasya Parkı ile Mart 2014’te kapılarını açtı.

İlk kez Akasya’da…

Türk perakende dünyasına ilk kez Akasya ile giren önemli markalardan, dünyanın ilk büyük oyuncak mağazasının Türkiye’deki tek mağazası Hamley’s, Pink koleksiyonunu da içinde bulundurduğu Türkiye’de açılan ilk full – line mağazası ile Victoria’s Secret, dünyaca ünlü İtalyan hazır giyim markası Hogan, Türkiye’de ilk önce Akasya’da açılan mağazası ile dünyanın en ünlü spor giyim markalarından birisi olan Under Armour, Türkiye’deki en büyük mağazası ile Michael Kors ve Akasya’da yer alan Anadolu yakasındaki tek mağazaları ile Tod’s, Tory Burch, Maje, Longchamp, Sandro, Guess, Weekend by Max Mara, Bee Goddess, Brooks Brothers, Home of Scents, EA7 ve yine Anadolu yakasındaki en büyük Burberry mağazaları ile Akasya, lüks moda ve eğlence hayatına yeni bir soluk getirmektedir.

Ayrıca hazır giyim, sağlık, güzellik, kozmetik, ayakkabı, çanta, aksesuar, ev dekorasyonu, cafe, restoran, hipermarket gibi zengin ve kendi sektörünün lider markalarıyla da misafirlerini ağırlamaktadır.

Dünyanın 1 numaralı çocuk cumhuriyeti KidZania Akasya’da!

Dünyanın birçok ülkesinde yer alan ve çocuklara eğlenirken öğrenme imkanı sunan “Edutainment” konseptinin dünyadaki yaratıcısı, dünyanın en büyük çocuk “eğitim ve eğlence” markası olmayı başarmış KidZania, Akasya içerisinde 10.000 metrekare alanda 4-14 yaş arası çocuk misafirlerini ağırlıyor.

Sektörünün dünyada en hızlı büyüyen ve sayısız ödül almış tek çocuk markası olan Keşif ve Eğlence Cumhuriyeti KidZania; 4-14 yaş arası çocuklara, iç mekanda kendilerine göre ölçeklendirilmiş tematik parkta farklı roller üstlenerek oynamalarına olanak veren güvenli, benzersiz ve gerçekçi bir çocuk dünyası!

Çocuklar KidZania’da yer alan 60’tan fazla aktivite alanında, kendi becerilerine ve ilgi alanlarına yanıt verecek farklı düzeylerde 90’dan fazla rol üstlenme imkanına sahip oluyor ve diledikleri mesleği seçebiliyor. İstediği mesleği seçen çocuklar, bu konuda bilgilendiriliyor ve gerçek bir üniforma giyip işbaşı yapıyor!

KidZania, itfaiyesi, bankası, hastanesi, süpermarketi, stadyumu ve arkeoloji müzesiyle çocuklar için dört dörtlük bir dünya!

AKS – AKASYA KÜLTÜR SANAT

Akasya’da açılan AKS ile sanatseverler yeni bir kültür sanat merkezine kavuştu.

2016 yılı Haziran ayında hayata geçen Akasya Kültür Sanat – AKS de dinletiler, tiyatro oyunları ve sergilerle, İstanbul’un kültür ve sanat haritasında kısa sürede yerini almıştır.

Sanatın farklı alanlarına yönelik programıyla İstanbul Anadolu yakasının en yeni ve keyifli adreslerinden biri olan AKS; yıl boyunca, kapalı gişe oynayan tiyatrolar, akustik dinletilerin yanı sıra,  söyleşilere de ev sahipliği yapmaktadır.

www.akasyakultursanat.com

Ödüllü Proje

Projenin Akasya Rezidans bölümü daha tamamlanmadan The European Property Awards 2012’de “En İyi Yüksek Bina Mimarisi” kategorisinde “Avrupa’nın En Başarılı Projesi” ödülünün sahibi oldu. Proje ayrıca Koru ve Göl parselleriyle, başka değerli bir yarışmada, MIPIM Awards 2013 kapsamında, dünya klasmanında “Best Residential Development” finalisti oldu ve finale kalan tüm projelerin yer aldığı ve 50 bin kişinin oy kullandığı “People’s Choice Awards” kategorisinde yapılan halk oylamaları sonucu, 32 proje arasından birinci seçildi.

Akasya ve Akasya Konut Projesi, enerji verimliliği ve doğru kaynakların kullanımı, yerel sorunlara yaptığı çözümler, iç hava kalitesi ile sağlığa verdiği önem ve binanın çevreye olan uzun vadeli etkisini azaltma sistemleri sayesinde Türkiye’de bu kadar büyük bir proje ile BREEAM sertifikası almaya hak kazanan tek proje oldu.

Gayrimenkul alanının her yıl Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi tarafından düzenlenen en saygın ödüllerinden biri olan ve alanında en başarılı alışveriş merkezlerinin değerlendirildiği ICSC Avrupa Alışveriş Merkezleri Ödülü 2015’te Akasya “New Developments: Large” Kategorisinde En İyi Alışveriş Merkezi Ödülü’nü almıştır.

AKASYA bir Akiş GYO kuruluşudur.

Proje Künyesi

  • Açılış Tarihi: Mart 2014

  • Konum: Acıbadem, İstanbul, Türkiye

  • Kiralanabilir Alan:80.000 m2

  • Bilgi: 250 mağaza, 1.357 satılabilir ünite ile Koru, Göl ve Kent Etabı olmak üzere üç etap yer almaktadır.

  • Telefon:+90 216 325 03 72

  • Web Sitesi: www.ak-asya.com.tr