HAKKIMIZDA

Anadolu Yakası’nın Buluşma Noktası: Akasya

Dünya çapında tanınan markaları misafirleriyle buluşturan Akasya, keyifli alışveriş deneyimi, zengin sosyal yaşam seçenekleri, 10 dönümlük parkı, metro, metrobüs ve Marmaray’a ulaşım kolaylığı ile hem Anadolu Yakası’nın hem de İstanbul’un en popüler buluşma noktalarından birisi. Şehrin ortasında ferah bir sosyal alan sunan Akasya, spordan kozmetiğe kahveden yeme içmeye kadar çeşitli kategorilerde birçok markayı bünyesinde bulunduruyor.

 

İlk kez Akasya’da…

Pink koleksiyonunu da içinde bulundurduğu Türkiye’de açılan ilk full – line mağazası ile Victoria’s Secret, çok markalı lüks mağazacılığın adresi olarak tanımlanan Brandroom, dünyaca ünlü İtalyan hazır giyim markaları Hogan ve Max & Co., Türkiye’de ilk önce Akasya’da açılan mağazası ile dünyanın en ünlü spor giyim markalarından birisi olan Under Armour, Anadolu yakasındaki tek mağazaları ile Les Benjamins, Tod’s, Tory Burch, Longchamp, Guess, Weekend by Max Mara, Bee Goddess, Brooks Brothers, Home of Scents, Furla ve Burberry mağazaları ile Akasya, lüks moda ve eğlence hayatına yeni bir soluk getirmektedir. Cafe, restoran sektörünün lider markalarından Divan Brasserie markalarına dahil etmiştir.

Ayrıca hazır giyim sektöründe H&M markası Akasya’da kapılarını açtı.

 

Teknolojide Öncü Girişimlerin Adresi

80 bin metrekarelik kiralanabilir alanı ile Türkiye’nin lider markalarının yanı sıra, geniş, ferah ve gün ışığı alan 30 metre yüksekliğinde aydınlık koridorları ile dikkat çekiyor. Avrupa’nın en gelişmiş teknolojisiyle donanmış IMAX salonu ile 15 adet sinema salonu, 10 dönüm parkı ile Akasya, 6 yıldır faaliyet gösteriyor.

Akasya, Apple, XIAOMI gibi ulusal ve uluslararası birçok önemli Teknoloji markasını da karmasına dahil ederek 260 mağazası ile misafirlerini ağırlıyor. Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen projelere ev sahipliği yapmaya devam eden Akasya, ilk akıllı mağazası DeFacto ve alışverişlerin bağışa dönüştüğü Givin Pop Up mağazası ile teknolojiye ilişkin yenilikçi girişimlerin öncüsü oluyor.

 

Sosyal Yaşamın Ana Noktalarından Birisi Haline Geldi

Müzikten lezzete, sanattan modaya çok yönlü bir deneyim sunan, Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük konsept müzik mağazası olan Zuhal Müzik, İstanbul’da sosyal yaşamın nabzını tutuyor. İstanbul’un sayılı caz kulüplerinden ve butik fine-dine restoranlarından biri olan The Badau, şehrin müzik nabzının düzenli atmasına katkı sağlayan Tamirane, açıldığı günden bugüne sanatseverlerin uğrak noktası haline gelen Akasya Kültür Sanat (AKS) ile Akasya, kültür ve sanata ev sahipli yapıyor.

 

Çocuklar Ülkesi KidZania Akasya’da!

Akasya’da yer alan dünyanın ilk Çocuklar ülkesi KidZania’da çocuklar, katıldıkları aktivitelerle hem 100’den fazla mesleği deneyimleyerek öğreniyor hem de sorumluluk sahibi olma, dayanışma, farkındalık ve sosyal iletişim konularında kendilerini geliştiriyor. Eğlenirken öğrenme yani Edutainment prensibi ile çocukların gözbebeği haline gelen KidZania Çocuklar Ülkesi, gerçek dünyanın bir simülasyonu niteliğinde.

Çocuklar KidZania’da yer alan 60’tan fazla aktivite alanında, kendi becerilerine ve ilgi alanlarına yanıt verecek farklı düzeylerde 100’den fazla rol üstlenme imkanına sahip oluyor ve diledikleri mesleği seçebiliyor. KidZania’da çocuklar, geleceğe hazırlanıyor, bol bol eğlenme ve öğrenme olanağı buluyor. Hastaneden itfaiyeye, tiyatrodan arkeoloji müzesine kadar çeşitli aktivite alanlarının bulunduğu KidZania’da, istediği mesleği seçen çocuklar, gerçek bir üniforma giyip işbaşı yapıyor!

 

Ödüllü Proje

2013 yılında çevreci yaklaşımıyla hizmete açılan Akasya, sürdürülebilir bina anlayışını uluslararası ödüllerle pekiştirdi. Akasya, dünya genelinde 25 ülkede benimsenen bina çevresel değerlendirme sistemi olan BREEAM (Building Research Establishment-Environmental Assessment Method) Sürdürülebilir Bina Sertifikası’nı almaya hak kazandı. Böylece ‘Varlık performansı’ kıstasını, yüzde 76.4 oranında tamamlayarak ‘Mükemmel’ seviyesinde tescilledi.

Sertifika programı kapsamında Akasya; kaynakların doğru kullanımı, iç ortam ve sağlığa verdiği önem gibi kriterler özelinde; enerji, ulaşım, su kaynakları, materyal, atık, alan kullanımı ve ekoloji, kirlilik açısından değerlendirildi.AKASYA bir Akiş GYO kuruluşudur.

Dünyanın En İtibarlı Çevre Duyarlılığı Sertifikası

1990’da başlatıldığından beri binalar için yapılan değerlendirmelerde kullanılan BREEAM sertifikasının amacı bir binanın çevreye duyarlılığının standartlara bağlanarak ölçümünün yapılmasını test ediyor. Her yıl yenilenen sertifika, günümüzün çevre dostu teknolojilerini kullanan projeleri değerlendiriyor.

En İyi Alışveriş Merkezi Ödülü

Gayrimenkul alanının her yıl Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi tarafından düzenlenen en saygın ödüllerinden biri olan ve alanında en başarılı alışveriş merkezlerinin değerlendirildiği ICSC Avrupa Alışveriş Merkezleri Ödülü 2015’te Akasya “New Developments: Large” Kategorisinde En İyi Alışveriş Merkezi Ödülü’nü almıştır.

Proje Künyesi

  • Açılış Tarihi: Mart 2014

  • Konum: Acıbadem, İstanbul, Türkiye

  • Kiralanabilir Alan: 80.000 m2

  • Bilgi: 260 mağaza, 1.357 satılabilir ünite ile Koru, Göl ve Kent Etabı olmak üzere üç etap yer almaktadır.

  • Telefon: +90 216 325 03 72

  • Web Sitesi: www.ak-asya.com.tr